15 Ocak 2017 Pazar

Zeytinburnu'ndan Sultanahmete nasıl gidilir?

Zeytinburnu'ndan Sultanahmete nasıl gidilir. Zeytinburnu Sultanahmet arası kaç km ve kaç dakika sürüyor.


Zeytinburnu'nda oturanlar Sultanahmet'e gitmek istiyorlarsa bir kaç alternatifleri bulunuyor. Bu tercihlerden biri İETT otobüsü yolu ile ulaşabilirler. Diğer bir Altenatif yol ise tramvay ile gitmektir. Bu iki yol ile size nasıl gideceğinizi anlatalım.

Zeytinburnu Sultanahmet arası kaç km, kaç dakika
Zeytinburnu Sultanahmet arası 11-13 km'dir. Bu km hesabı gideceğiniz güzergaha göre değişiklik gösterebilir. Yaklaşık olarak 30 dakikada aracınız ile ulaşabilirsiniz. Trafiği göz önüne alırsak bu zaman dilimi değişiklik gösterebilir. Bu tahmini varış süresidir.

Birinci yol İETT ile Zeytinburnu'ndan Sultanahmete gidiş: İlk önce bulunduğunuz yerden geçen İETT otobüsü gidiş saatlerini bilmeniz gerekiyor. Bunun için Sultanahmet'e giden otobüslerin listesini burdan öğrenebilirsiniz. Tabiki İETT otobüsleri Sultanahmet Meydanı'na gitmiyor. Eminönü, Vezneciler veya Bayazıt seçeneklerini kullanmanız gerikiyor. Burdaki semtlerden birine gittikten sonra yürüme mesafesinde meydana ulaşabilirsiniz.
Zeytinburnu-Sultanahmet-arasi-kaç-km
Zeytinburnu'ndan Sultanahmete nasıl gidilir?

İkinci yol ise tramvay ile Zeytinburnu'ndan Sultanahmet Meyda'nına gidiş: Öncelikle bulunduğunuz yerden tramvaya (Bağcılar-Kabataş hattı) ulaşımı bulmanız gerekiyor. Daha sonra tramvaya geçiş yapıp Sultanahmet Meydanı durağında inebilirsiniz. Bu iki ulaşım için tercih sizindir. Hangisi kolayınıza gerise onu tercih edebilirsiniz.

Tabi bunları yazarken özel aracınız ile ulaşımdan bahsetmiyoruz. Eğer özel aracınız varsa veya ticari taksi ile gidebilecekseniz zaten bu anlatıma ihtiyacınız yoktur. Sadece sitemizden harita üzerinden Sultanahmete nasıl giderim konuzdan harita ile gidebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR