31 Ocak 2017 Salı

Sultanahmet Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü

İstanbul, Sultanahmet Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, iki bölümden inşaa edilmiştir. Birinci bölüm 1881'de, ikinci bölüm 1897'de yapılmıştır. Birinci bölüm arşiv ve yemekhaneden oluşmuştur. Bina ilk inşaasında resmi tapu işlemleri hizmeti veriliyordu. İlk kurulduğunda Defter-i Hakan-i Nezareti (Tapu ve Kadastrodan sorumlu Devlet Bakanlığı) ismindedir.

İstanbul, Sultanahmet Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, ikinci bölüm ise Defter-i Hakani adına tescili yapılmıştır. 1897'den bire tapu ve kadastro işlemleri yapılmaktadır. Halende bu şekilde faaliyet gösteriyor. Binanın mimarı Mehmet Vedat (Tek) Efendi’dir. 1910'da bu iki bölüm birleştirildi.

Sultanahmet Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü nerede

İstanbul ili, Fatih İlçesi, Sultanahmet Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü, Sultanahmet (Hipodrom) At Meydanı'nı Caddesi üzerindedır. Türk ve İslam Eserleri Müzesi İbrahim Paşa Sarayı yanında, Firuz Ağa Cami'nin arka tarafında, Dikilitaş ve Alman Çeşmesi'nin karşısındadır. Açık adresi: Sultanahmet Mh., At Meydanı Cad. No:42, 34122 Fatih/İstanbul - Avrupa...

İstanbul Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü'nün resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

PARSEL SORGULAMALARINIZI buradaki siteden yapabilirsiniz.

Sultanahmet Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü haritadaki yeri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR