13 Ocak 2017 Cuma

Vezneciler'den Sultanahmet Meydanı'na nasıl gidilir?

Veneciler-Sultanahmet Meydan arası kaç dakika dakika? Vezneciler'den Sultanahmet Meydanı'na ister tramvay ile isterseniz de yürüyerek nasıl gidilir? Veznecilerden tramvay ile Sultanahmet meydanına ulaşım nasıl olur?


Sultanahmet Meydanı'na gitmek isteyenler için diğer bir güzergah ise Vezneciler'dir. Beyazıt, Eminönü veya Sirkeci üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Vezneciler üzerinden de ulaşım imkanınınız bulunuyor.

Tüm bilinen yollarla Sultanahmete nasıl gidilir?

Önce bulundugunuz semten bir şekilde Vezneciler'e ulaşmanız gerekiyor. Bu özel aracınız olabilir, ticari bir taksi ile olabilir, otobüs ile de olabilir. Bunlardan biri ile Vezneciler'e ulaştıktan sonra gerisi kolay. Bundan sonrası yürüme mesafesinde.

Vezneciler'e bir şekilde ulaştıktan sonra Beyazıt'a doğru yüzüyünüz. Üniversitenin bahçesinden geçip Beyazıta ulaşınız. Yaklaşık 3-5 dakika. Daha sonra Beyazıt'tan, Çemberlitaş'tan geçip Sultanahmet Meydanı'na ister tramvay ile isterseniz de yürüyerek ulaşabilirsiniz. Yaklaşık olarak 10 dakikanızı alır. Tramvay ile iki duraktır.

Bu da demektir ki yürüme yoluyla Veneciler-Sultanahmet Meydan arası tahmini 15 dakika. Ama tabiki yürüyen kişiye göre bu zaman dilimi uzayıp kısalabilir. Vezneciler'den-Beyazıt'a yürüyüp tramvaya binmerek Sultanahmet Meydanı'na gitmek de tahmini olarak 15 dakikanızı alır.

Tarih dolu olan Sultanahmet'e giderken bile etrafta bir çok yapı görebilirsiniz. Aynı zamanda etraftaki esnaftan da ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bir yerde oturup kafve içebilir yada yemek yiyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR