12 Ağustos 2016 Cuma

Tekirdag Köftesi mi yoksa Sultanahmet Köftesi mi?

Tekirdag Köftesi mi yoksa Sultanahmet Köftesi mi daha lezzetli. Bizim gözümüzden iki meşhur köftenin hangisi daha lezzetli...


SULTANAHMET KÖFTESİ - Biz Türkler yemek dedimi kilometrelerce gittiğini biliriz. Yemekler yer ve birbirimize tavsiyerde bulunuruz. Köfteyi benim gibi bir çok kişinin de beğendiğini biliyorum. Yakın zaman içinde Tekirdağ Köftesi'nin de Sultanahmet Köftesi'nin de tadına baktım. Ben bu konuda kesin bir karara vardım.

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ'dan geçiyorduk. Bir çok kişinin bildiği meşhur bir yerdi. İsim vermek istemiyorum ama hemen her yerde reklamları ve şubeleri olan bir yerdi. Anlayan anlamıştır. Tekirdağ Köftesi yemek için durduk. Tabiki yanında piyaz da yedik. Ama bu beni pek memnun etmedi. Sanki lezzetinde bir şeyler eksikti. Daha önce 4-5 sene kadar önce yine uğramıştım. Ama bundan daha lezzetli olduğu aklımda kalmış.

Yakın zamanda da Sultanahmet Köftesi yemek için gittik. Yanında piyaz da yedik. Tahmin ettiğiniz gibi Tarihi Sultanahmet Köftecisiydi burası. Şunu fark ettimki ikisinin arasında lezzet farkı var. Hem de baya bir fark var.


Sunuç olarak şunu söyleyebilirim: Sultanahmet Köftesi ve piyazı Tekirdağ köftesi ve piyazına göre daha lezzetli. Bunu Sultanahmet'i övmek için söylemiyorum. Gerçekten çok fark var. Tabi kişiler arasında lezzet farkı bulunabilir. Bunun için birşey söyleyemem. Ama benim için tarihi Sultanahmet Köftesi uzak ara önde...

Bazı notlar;
  • Sultanahmet Köfteci fiyat olarak daha uygun,
  • Tekirdağ Köftecisi'nde tatlılar daha fazla bulunuyor,
  • Tekirdağ Köftecisi'nde ayran daha güzel,
  • Sultanahmet Köftecisi'nin biber sosu daha lezzetli,
  • Görsellik olarak Tekirdağ Köftecisi daha gösterişli, 
  • Çay Tekirdağ Köftecisi'nde veriliyor ama Sultanahmet Köftecisi'nde verilmiyor,
benden bu kadar... Karar sizin... Daha sonra güzel bir kafe de çay içmek büyük keyif verecektir size...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR