4 Ağustos 2016 Perşembe

Sultanahmet Cami'inde öğle namazı

Sultanahmet'e gittiğinizde bir çok yeri dolaşabilirsiniz. Bir çok tarihi eser görebilirsiniz. Sultanahmet Camisi, Ayasofya, At Meydanı, Million Taşı, kafeler, alışveriş mekanları, Sultanahmet köftecisi, bir çok müze, yolda gördüğünüz çeşmeler, Yerebatan Sarayı Sarnıcı, Gülhane Parkı vs...

SULTANAHMET CAMİİ - Ama size birşey önereceğim. Özellikle de bunu yapmanızı tavsiye ederim. Sultanahmet'te namaz. Aşağıda Sultanahmet Camii'nde öğle namazı sonrası çektiğim fotoğraf bulunuyor.
Namaz
Sultanahmet Cami'inde öğle namazı
Sultanahmet Camii'nde öğle namazından sonra imamın sohbeti başladı. Bu sohbette bu fotoğrafı yakaladım.

Camiye girdikten sonra şunu farkettim. Rengin, ırkın veya milliyetin bir anlamı yok. Sizi birleştiren şey Allah'ın size olan daveti. Bütün dünya insanları birleştiren ortak çağrı namaz. Rabbin önünde secdeye gitmek. Kuran dinlemek. İbadetin keyfine varmak.

Feyzi bol bir namaz oldu. Huşu içinde kıldığımı hissettim. Buranın manevi hali sizi alıp götürüyor. Her ülkeden insanlar gelmiş. Bir arada ibadet yapıyorlar. Kimse kimseyi garipsemiyor.

Namazdan sonra imamın sohbeti size farklı bir manevi lezzet tattırıyor. Huzurlu olduğunuzu hissediyorsunuz. Ama namaz kılmayanlar bu hisleri hiç bir zaman tadamayacaklar.

İbadetleri bitenler tekrardan Sultanahmet'i dolaşmaya devam ediyorlar. İnşaallah Ayasofya'da da böyle namaz kılmak nasip olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR