25 Ocak 2017 Çarşamba

Sultanahmet (mavi) Camii Nerede?

Sultanahmet Camii nerede ve hangi semtte? Haritadan Sultanahmet Camii (Mavi Camii) adresi ve haritadaki yeri. Kısaca yol tarifi ve nasıl giderimin açıklaması... Özel araç ile yol tarifi...


Sultanahmet Camii Nerede, Sultanahmet Camii, Türkiye Marmara bölgesi, İstanbul'a bağlı Fatih İlçesinin 57 semtinden biridir. Bir diğer anlamıyla dünyanın ortasında. Bir çok medeniyet burayı dünyanın merkezi olarak görmüştür. Roma imparatorluğu ve Osmanlı imparatorluğu.

Mavi Camii nerede
Sultanahmet Camii, Mavi Camii olarak da bilinir. Mavi Camii, At Meydanı'nın yanında, Türk ve İslam Eserleri Müzesinin karşısında, Dikilitaş, Yılanlı sütun, Üçler çeşmesi ve Alman Çeşmesi'nin yanında, Ayasofya Camii'ne karşısında, Yerebatan Sarnıcı'nın sağ çaprazında, Muşlu Ağa çeşmesi ve Arasta Bazaar'ın arka tarafında bulunuyor.

Sultanahmet Camii'ne nasıl gidilir
Kısaca anlatırsak Sultanahmet Meydanı'na ulaşmanız yeterli olacaktır. Camii'nin trafiğe kapalı alanda olması nedeniyle buraya gideceklerin Otobüs ve Marmaray yerine tramvayı tercih etmeleri daha doğru olacaktır. 

Haritadan Sultanahmet Camii nerede
Sultanahmet Camii Fatih ilçesinin bir semtidir. Aşağıdaki haritadan "Yol Tarifi" bölümüne tıklayın. Ordan çıkan ekranda bulunduğunuz yeri yazın. Zaten haritadan Sultanahmet Camii'nin nerede olduğunu işaretledik. Daha sonra arama yapın. Google sizin karşınızı bir yol haritası çıkaracaktır. Bu yol haritasını kullanarak Sultanahmet Camii'ne gidebilirsiniz.

Sultanahmet Camii adresi; Sultanahmet Mh., At Meydanı No:7, 34122 Fatih/İstanbul
Sultanahmet Camii Google Map'teki yeri burada...


Buranın karşısında Ayasofya, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı, Yerebatan Sarayı Sarnıcı'nı ziyaret edebilirsiniz. Buraları dolaştıktan sonra tarihi köftecide bir köfte-piyaz güzel gider. Daha sonra kafelerde bir çay içip dinlenebilirsiniz. Burda bir çok oteller de bulunuyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR