18 Kasım 2016 Cuma

Milyon Taşı Sultanahmette nerede?

Milyon Taşı Sultanahmette nerede? Dünyanın sıfır noktası olark kabul ettiği Milyon (Million) Taşı'na nasıl gidilir?

SULTANAHMET MİLYON TAŞI - Milyon Taşı (Million) Sultanahmet'te nerede; Ayasofya Camii'nin karşısında, Sultanahmet Camisi'nin çaprazında, Tramvay durağında indiğinizde Yerebatan Sarnıcına doğru giderken solda, Gülhane parkından At Meydanı'na doğru çıkarken sağda bulunuyor.

Buraya ulaşmak için ilk önce bir araç vasıtasıyla Sultanahmet'e ulaşmanız gerekiyor. İlk önce Beyazıt tarafından gelenler için anlatayım.

Beyazıt tarafından gelirken Sultanahmet tramvay durağı bulunuyor. Buradan Gülhane Parkına doğru yani tramvay yolunu takip ederek Eminönü istekametine doğru ilerlerken solda kalıyor. Yerebatan Sarayı Sarnıcı'na gelmeden solda. Tramvay durağına yaklaşık 100-150 metre aşağıda solda Milyon Taşı bulunuyor. Ayasofya'nın karşısında. Sultanahmet Camii'nin karşı çaprazında bulunuyor.

Eminönü'nden gelenler için Milyon Taşı nerede, burdan yürüyerek gelenler için Gülhane parkını geçtikten sonra Yerebatan Sarayı Sarnıcı bulunuyor. Burayı geçtikten sonra sağda kalıyor. Ayasofya Camii'nin karşısında. Çapraz karşıya baktığınızda ise Sutanaahmet Camii gözüküyor. Zaten Milyon Taşı'nın tabelasını göreceksiniz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR