15 Ocak 2017 Pazar

Mecidiyeköy'den (Şişli) Sultanahmet'e nasıl gidilir?

Mecidiyeköy'den (Şişli'den) Sultanahmet'e nasıl gidilir? İETT Otobüsü ile nasıl gidilir? Metrobüs ile nasıl gidilir? Harita ile Mecidiyeköy'den Sultanahmet'e nasıl gidilir? Şişli'den Sultanahmet kaç km ve kaç dakika sürer.


Mecidiyeköy'den Sultanahmet'e nasıl gideceğiniz konusunda en kısa güzergah iki tanedir. Başka güzergahlar var ise de en kestirme olarak yazmaya çalışacağım.

Şişli'den Sultanahmet kaç km: Gideceğiniz güzergaha göre 10 ila 12 km arasındadır.
Şişli'den Sultanahmet kaç dakika: Trafiğin yoğunluğuna göre 25 ila 40 dakika arasında değişkenlik gösterir. 

İETT otobüsü ile Mecidiyeköy'den Sultanahmet'e nasıl gidilir?

Mecidiyeköy'den Sultanahmet'e en kolay ve zametsiz olarak Şişli-Vezneciler İETT otobüsüdür. 77A olan bu otobüs Şişli-Vezneciler arasında sefer yapar. Veznecilere geldikten sonra ise yürüme mesafesinde Sultanahmet Meydanı'na ulaşabilirsiniz.

Diğer bir güzergah ise biraz uzan ve ters olan güzergahtır. Bu güzergahta Mecidiyeköy'den Beşiktaş istikametine otobüs ile gitmek. Ordan Eminönü'nden geçen otobüslere binmek ve Eminönü'nde inmek. Ordan yürüyerek veya tramvay ile Sultanahmet Meydanı'na ulaşmak.

Metrobüs ile Mecidiyeköy'den Sultanahmet'e nasıl gidilir?

Bunun yanında ikinci kolay güzergah ise Metrobüs'ten aktarma yapmaktır. Mecidiyeköy'den Cevizlibağ güzergahına gidin. Ordan tramvaya aktarma yapın. Kabataş istikametine doğru. Sultanahmet Camii durağında indiğiniz zaman zaten meydana gelmiş olursunuz.

Harita ile Mecidiyeköy'den Sultanahmet'e nasıl gidilir?

Google Map ile Mecidiyeköy'den Sultanahmet Meydanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR