9 Ocak 2017 Pazartesi

Marmaray'dan Sultanahmet'e nasıl gidilir?

Marmaray'dan Sultanahmet'e nasıl gidilir? Marmaray'ın Sultanahmet'e en yakın durağı neresi. Ne kadar yürümem gerekir? Ulaşım nasıl yapılır?

Marmaray yakın tarihte kurulmuş İstanbul'u bir ucundan bir ucuna bağlayan ulaşım aracıdır. Yapımı yüksek maliyetli olsa da, verdiği hizmet hesaba katılınca hiç bir masraf yapılmadığı ortaya çıkıyor. İstanbul'un trafiği düşünülünce aslında Marmaray tam ihtiyaca cevap veren bir ulaşım aracıdır. Burası merkez olduğu için Sultanahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı, At Meydanı, Yerebatan Sarayı Sarnıcı, Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı, Milyon Taşı, Tarihi Sultanahmet Köftecisi, Halıcı Müzesi, Sahabe-i Kiramdan Abdurrahman Şami Türbesini, 1. Ahmed Türbesini, Türk Edebiyat Vakfı, Basın müzesini, Kafeler ve otellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Marmaray'dan Sultanahmet'e nasıl gidilir?

Marmaray'da Sultanahmet durağı bulunmamaktadır. Bunun için Sultanahmet'e yakın bir durakta inmeniz gerekiyor. Marmaray'ın Sultanahmet'e en yakın durağı Sirkeci durağıdır. Marmaray'ın sirkeci durağında indikten sonra yürüme mesafesinde ulaşabilirsiniz. Burdan çok yürümeden gidebilirsiniz. Yaklaşık olarak 400-800 metre arasında yürüyerek Sultanahmet'e ulaşırsınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR