11 Ocak 2017 Çarşamba

Eminönü'nden Sultanahmet'e nasıl gidilir?

Eminönü'ne nasıl gidilir ve nerededir? Eminönün'den Sultanahmet'e nasıl gidilir? Eminönü'den Ayasofya'ya, Topkapı Sarayı'na, Sultanahmet Camii'ne nasıl gidilir? Ulaşım araçları...


Sultanahmet'e nasıl gidilir - Sultanahmet'te bir çok yoldan gidiş var. Biz bunlardan birini yani Eminönün'den Sultanahmet'e nasıl gidebileceğinizi anlatacağız. İlk önce Eminönü'ne nasıl gidiliri anlatalım.

Eminönü'ne gidiş için üç yolu bulunuyor. Birincisi deniz, ikincisi İETT otobüsüyle gidiş ve tren ile gidebilirsiniz. İETT'nin resmi sitesinden hangi otobüslerin gittiğini öğrenerek Eminönü'ne ulaşabilirsiniz. Eminönüne giden İETT otobüslerini buradan öğrenebilirsiniz. Başka bir ulaşım aracı olan deniz yolu. Vapur veya tekneler ile gelebilirsiniz. Diğer bir alternatif ise Sirkeci-Halkalı banliyö treni. Bu üç yol sizi Eminönü'ne götürecektir. Özel aracınız yoksa bu yolları deneyebilirsiniz.

Eminönün'den Sultanahmet'e nasıl gidilir?

Eminönü'ne ulaştıktan sonrada burdan iki şekilde Sultanahmet'e gidebilirsiniz. Birincisi yürüyerek ikincisi ise tramvayla. Yürümek isteyen yaklaşık olarak 1-2 km arasında bir yol katetmesi gerekiyor. Tramvay yolunu takip ederek meydana rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

İkinci seçenek olan tramvayla Sutanalmet Meydanı durağında inerek ulaşabilirsiniz.

Eminönü'den Ayasofya'ya, Topkapı Sarayı'na, Sultanahmet Camii'ne nasıl gidilir? 


Eminönü'den Ayasofya'ya, Topkapı Sarayı'na veya Sultanahmet Camii gitmek için yukarıdaki yollardan Meydana ulaşmanız yeterlidir. Burdan sonra zaten her yer yürüme mesafesinde gidebilirsiniz. Yaklaşık 400-500 metre mesafede tüm bu gezilecek yerlere ulaşabilir ve ziyaretlerde bulunabilirsiniz. 


Bilinen tüm yollarla Sultanahmete nasıl gidilir?

1 yorum:

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR