31 Temmuz 2016 Pazar

Tramvay ile Sultan Ahmet'e nasıl gidilir?

Tramvay ile Sultan Ahmet'e nasıl gidilir? Beyazıt, Vezneciler, Eminönü, Sirkeci üzerine otobüs, vapur, tekne, tren, marmaray ve metro üzerinden gelenler yürümek istemeyebilirler. Bunun için de tamvay hattından Sultan Ahmet'e ulaşabilirler... Sultan Ahmet'e nasıl gidebilirim...


SULTAN AHMET NASIL GİDİLİR - Tramvay ile Sultan Ahmet'e gitmek benim için en doğru yoldur. Çünkü meydanda durağı var. Eğer siz de benim gibi yürümek istemiyorsanız tramvayı tercih etmelisiniz. Özellikle çok sıcak ve çok soğuk havalarda yürümek oldukça sıkıntılı oluyor.

Tramvay ile Sultan Ahmet'e ulaşım (Kabataş-Bağcılar) hattı üzerinden gerçekleşiyor. Daha önceleri Eminönü-Zeytinburnu hattı varken daha sonra uzatılan hat Kabataş-Bağcılar oldu. Uzun ve çok avantaşlı bir hattır.


Tramvay ile Sultan Ahmet'e nasıl gidilir?
Tramvay bir çok hattın kesiştiği noktada yer alır. Örneğin Eminönüne İETT veya deniz ulaşımıyla (Vapur veya tekneler ile) gelen bir kişi yürümeyi tercih etmeyebilir. Çünkü Sultan Ahmet Camii'ne 1-2 km. civarında yürüyecektir. Tramvayı kullanarak kısa bir zaman içinde Sultan Ahmet Meydanı'na gelir.

Beyazıt veya Vezneciler'e otobüs ile gelen bir kişi (yaklaşık 1 km.) yürümek isterse tramvayı kullanarak Sultanahmet'e ulaşabilir.

Sirkeci-Halkalı banliyö tren hattını kullanan kişi Sirkeci'den tramvayı kullanarak gidebilir. Yaklaşık olarak 1 km yol var meydana.

Marmaray üzerinden gelmek isteyenler ise biraz yürüyüp Aksaraydan tramvaya binip Sultan Ahmet Meydanına ulaşabilirler. Metro üzerinden geçişler de söz konusudur.

Bilinen tüm yollarla Sultanahmete nasıl gidilir?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR