10 Ocak 2017 Salı

Sultanahmet Camii giriş fiyatı nedir?

SULTANAHMET CAMİİ GİRİŞ FİYATI NEDİR? - Sultanahmet Camii, dünyaca ünlüdür. Dünyada Blue Mosque olarak bilinir. Tüm ülkelerden buraya akın akın ziyaretçi gelir. Gerek Müslümanlar, gerek Hristiyanlar, Museviler veya diğer dinlere tabi olanlar. Sultanahmet Camisini görmek için gelirler. Bir çok kişinin merak ettiği ise cami ziyareti ücretli mi?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sultanahmet Camisini ziyaret etmek isteyenler için belirli kurallar oluşturmuştur. Bu ziyaretler de edebe riyayet etmek gerekiyor. Bunun için girişte giyim kuşam için uyarılarda bulunuyorlar.

Sultanahmet Camisi giriş fiyatı (ücreti)
Sultanahmet Camii giriş ücreti nedir; İbadet veya ziyaret için girmek isteyenler kapıda herhangi bir ücret ödemek zorunda değiller. Yani giriş ücretsizdir. Ayasofya, Topkapı Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı giriş fiyatları ve ziyaret saatlerini sitemizden bulabilirsiniz. Yanlız bir hatırlatma yapmak gerekiyor. Cuma günü Cuma Namazı olduğu için, namaz bitene kadar ziyaterler kısıtlanıyor. İbadet edenlerin rahatsız edelmemesi için özen gösteriliyor. Burası ibadet mekanı olduğu için edebe riayet edilmesi özellikle rica ediliyor.

Sultanahmet Camii ziyaret saatleri nedir?
Sultanahmet Camii ziyaret saatleri eğer tadilat yoksa 7/24 yapabilirsiniz. Bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı bir kısıtlama yapmamıştır. Kapıda ücret alınmaz.

Sultanahmet Camii nasıl gidilir?
Nasıl gideceğinizi buradaki linkten ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. İster otobüs, ister özel aracınız ve tüm ayrıntılarıyla Sultanahmet'e nasıl gidilir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR