23 Ağustos 2016 Salı

Kabataş'tan Sultanahmet'e nasıl gidilir?


Kabataş'tan Sultanahmet Meydanı'na nasıl gidilir? İETT otobüsü veya tramvay ile nasıl giderim? En kestirme yol haritası hangisi...

Kabataş'tan Sultanahmet'e gitmek için iki yol izleyebilirsiniz. Bir otobüsle iki tramvay ile gidebilirsiniz. Tavsiyem bu iki şıktan en kısa ve hızlısı olan tramvaydır.


Tramvay ile Kabataş'tan Sultanahmet'e nasıl gidilir?
Kabataş'ta bulunup Sultanahmet'e gitmek için en uygun olan tramvaydır. Tramvaya bindiğiniz andan itibaren kısa zaman diliminde, trafiğe yakalanmadan Sultanahmet Meydan'ına ulaşırsınız. Zaten gerisi de size kalmış.

Otobüs ile Kabataş'tan Sultanahmet'e nasıl gidilir?
Otobüs ile Kabataş'tan Sultanahmet'e gitmek isteyenler için şunu söyleyebilirim. Daha zahmetli. Ama mecburiyetiniz söz konusu ise bir şey diyemem. Bunun için Kabataş'ta, Kabataş Lisesi durağından 30D otobüsüne binip Eminönü'nden yürüyebilirsiniz. Ya da Unkapanı durağında inip 61 B otobüsü ile Beyazıt Üniversite durağında inip gidebilirsiniz. Bu biraz uzun bir yolculuk olacağını tekrar söylemek istiyorum.

Tüm bilinen yollarla Sultanahmete nasıl gidilir?

3 yorum:

 1. Adsız5/9/16

  Ben yakında esenler e bir akrabami ziyaret edeceğim. Esenlerden Sultanahmet e nasıl gidebilirim acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Esenlerden Sultanahmet'e bir kaç türlü gidebilirsiniz. Bunlardan biri otübüs ile. Beyazıt otobüslerine binerek Beyazıtta inebilirsiniz. Ordan da yürüyerek yada tramvay ile geçebilirsiniz. Ya da metro ile Aksaray'a gidip, ordan Yusufpaşa durağından tramvaya geçerek Sultanahmet Meydanında inebilirsiniz. En hızlı yol bunlardır.

   Sil
 2. Adsız5/9/16

  Teşekkürler

  YanıtlaSil

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR