22 Ağustos 2016 Pazartesi

Beyazıt'tan Sultanahmet'e nasıl gidilir?

Beyazıt'tan Sultanahmet'e nasıl gidilir? Beyazıt Meydanı'na nasıl giderim? Beyazıt nereye ve hangi belediyeye bağlıdır? Beyazıt'a ulaşım araçları. Beyazıt'tan sultanahmet Meydanı'na ulaşım imkanı nasıldır?

Beyazıt İstanbul'un merkezlerinden biridir. Fatih Belediyesine bağlıdır. Beyazıt denince hemen hemen herkes bilir. Tarihi ve turistik bir yer olması nedeniyle de tanınır. Aynı zamanda iş imkanının çok olması nedeniyle de nasıl gidilir diye düşünmeye gerek yok. Ulaşım imkanı yüksek olan bir semtimizdir. İster özel aracınızla, ister otobüs ile ister de tramvay ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Burası merkez olduğu için Sultanahmet Camii, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı, At Meydanı, Yerebatan Sarayı Sarnıcı, Tarihi Sultanahmet Köftecisi, Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı, Milyon Taşı, Halıcı Müzesi, Sahabe-i Kiramdan Abdurrahman Şami Türbesini, 1. Ahmed Türbesini, Türk Edebiyat Vakfı, Basın müzesini, kafeler ve otellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Beyazıt'tan Sultanahmet'e nasıl gidilir?

Beyazıt'a İETT otobüsüyle ulaşabilirsiniz. Tramvay'ı burda belirtmiyorum. Çünkü tramvay Sultanahmet Meydanı'na gidiyor. Ama İETT otobüsleri gidemediği için Beyazıt'tan Sultanahmet Meydanı'na üç şekilde ulaşımınız bulunuyor. Birincisi yürüyerek. İkincisi ise tramvaya binip iki durak sonra inmek. Üçüncü yani özel aracınız ile Sultanahmet Meydanı'na gitme imkanı bulunuyor. Arka sokaklarda park yerleri var. Burda park ederek meydana gidebilirsiniz. 

Bilinen tüm yollarla Sultanahmete nasıl gidilir?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR