3 Şubat 2017 Cuma

Sultanahmet Nerede? Harita ve adres bilgisi

Sultanahmet nerede? Hangi belediyeye bağlı? Sultanahmet Meydanı haritadan yeri nerede? Sultanahmet hangi il ve ilçede bulunuyor... Posta kodu kaç. Enlem ve boylam bilgileri nelerdir. 

Herkes İstanbul'da oturmuyor. Ya da İstanbul'a yeni gelmiş ve dolaşmak istiyor. Bu yüzden de Sultanahmet'in nerede olduğunu bilmiyor. Bilmeyenler için hem hangi ilçede olduğunu söyleyip hem de haritadan yerini gösterelim.Sultanahmet semti, İstanbul ili Fatih İlçesine bağlıdır. Semt/Mahalle olarak Alemdar Mahallesi'ndedir. Daha önce Eminönü ilçesine bağlıydı. Daha sonra yapılan belediyecilik düzenlemesiyle, Eminönü belediyesi kaldırıldı ve Sultanahmet Fatih belediyesine bağlandı. Artık Fatih ilçesinin 57 semtinden biri haline geldi. Bir bölümü Marmara Denizi'ne bakan, İstanbul Boğazı ve Haliç arasında kalan, İstanbul'un ucu olan Sarayburnu'nun üzerine kurulu muhteşem bir yerdir.

Sultanahmet semti nerede 41.008125 enlem ve 28.975609 boylamdadır. Sultanahmet posta kodu 34122. Sultanahmet GPS koordinatları 41° 0´ 29.2500” ve 28° 58´ 32.1924”tür. Sultanahmet Cami Adres: At Meydanı Cad. Sultanahmet Meydanı Fatih...

Sultanahmet Meydanı nerede
Sultanahmet Meydanı; Ayasoyfa Meydanı, At Meydanı, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı'nın tam ortasında bulunuyor. Tarihi yerleriyle birlikte İstanbul kültürünün merkezinde bulunuyor.

Ayasofya Müzesi'nin nerede olduğunu öğrenmek isteyenler buradan öğrenebilirler.

Sultanahmet dünyanın ortasındadır. Burası dünya tarihinde dünyanın merkezi olarak adlandırılır. Tarih bunu bu şekliyle kabul etmiştir. Birçok medeniyet bunu bu şekliyle kabul eder. 

Sultanahamet Camii nerede ve hangi semtte olduğunu buradan öğrenebilirsiniz.

Sultan Ahmet'e gitmek isteyenler aşağıdaki haritadan nerede olduğunu görebilirler. İnternet sitemizden de Sultanahmet hakkında bilgilere ulaşabilirler.

Sultanahmet'teki gidilecek yerler nerede
Buranın en önemli yeri Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, At Meydanı, Müzeler, Gülhane Parkı, Yerebatan Sarnıcı ve Ayasofyadır. Tüm bu yerler Sultanahmet meydanı yakınlarındadır. Yani yürüme mesafesindedir. Gitmek isteyenler aşağıdaki haritadan veya aşağıdaki linkten Sultanahmet Meydanı'na ulaşıp istediklere yerlere gidebilirler.Sultanahmet meydanı harita, google maps

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

SULTANAHMET HAKKINDA EN SON GİRİLEN YAZILAR